ATRAKCJE

01


Ognisko

Przygotowaliśmy dla Państwa klimatyczne miejsce, w którym możecie mile spędzić czas na grillowaniu i kociołkowaniu. Przypominamy jednak, że ze względu na niebezpieczeństwo zaprószenia ognia (drewno, strzecha!), palenie ogniska jest możliwe tylko po uzgodnieniu z gospodarzami. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność.


02


Wiejska strefa chillout

Zachęcamy Państwa do spędzania czasu wolnego w naszym sielskim ogrodzie. Przygotowaliśmy w nim dla Was wyodrębnione wiejskie strefy-chillout, w których możecie w komfortowych warunkach zrelaksować się i odpocząć. Znajdziecie tu niecodzienne meble, niczym z czasów prehistorycznych, wygodne sofy wydrążone z pni starych drzew. Siedząc tu, pod parasolami pokrytymi strzechą, możecie napawać się widokiem otaczających Was ze wszystkich stron łąk kwietnych. Pachnące, kolorowe kobierce kwiatów zapewniają schronienie wielu gatunkom motyli, pszczół, czy też ptaków. Tak bliskie obcowanie z przyrodą dostarczy Wam wyjątkowych doznań. Wieczorny czas spędzony tu podczas podziwiania bieszczadzkiego nieba, już na zawsze będzie przywodzić na myśl niezapomniane chwile spędzone w naszej Kaajówkowej Zagrodzie.


03


Plac zabaw dla dzieci

Na naszym zagrodowym podwórku znajduje się miejsce przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. Dzieciaczki nie zastaną tu jednak typowego placu zabaw, do którego są przyzwyczajone, a często także znudzone. Zapewnimy im nieco inne elementy wyposażenia, zachęcające je do bardziej kreatywnej rozrywki. Błotna kuchnia, emaliowana orkiestra, radość z dojenia krowy, frajda z dosiadania konia, czy też kąpiel w balii ogrodowej, to tylko część naszych propozycji igraszek. Wiemy z doświadczenia, że dzieci potrzebują wszystko zbadać po swojemu, dotknąć, rozłożyć na czynniki pierwsze, a otaczający ich krajobraz, oceniają pod kątem możliwości zabawy. Znajdą, więc tutaj wiele inspirujących możliwości beztroskiego spędzana swojego wolnego czasu.


04


Sołtysówka

Ta bieluna chałupa to nasz dom, zwany Sołtysówką, w którym zawsze jesteście mile widziani. Odwiedzając nas jednak, nie zapomnijcie przy progu nisko się pokłonić, gdyż zachowaliśmy sobie oryginalne drzwi wejściowe, które w żaden sposób nie przystają wysokością do dzisiejszych standardów.


05


Ogródek ziołowy

W miejscu obok Sołtysówki, otoczonym leszczynowym płotkiem, gdzie znajduje się studnia z tradycyjnym żurawiem, mieści się warzywnik, a w nim ekologicznie uprawiane przez nas warzywa. Zachęcamy Was do częstowania się owymi darami natury, sami przecież wszystkiego nie przejemy. Taka świeżo zerwana zielenina z pewnością urozmaici i wzbogaci Wasz posiłek. Wiec pamiętajcie – „czym nasza chata bogata, tym rada”.


06


Kurnik

Marzenie do spełnienia

Nie byłoby prawdziwej wiejskiej zagrody, bez zwierząt gospodarskich. W naszej, zamieszka stado kur wraz ze swoim opiekunem. A jak wiadomo kogut pieje wtedy, gdy się obudzi, a z reguły reaguje już na pierwsze promyki poranka. Niech Was nie zdziwi, zatem fakt, gdy o wschodzie słońca usłyszycie donośny charakterystyczny wiejski odgłos. Ale spokojnie, możecie spać dalej do woli, przecież macie urlop, prawda? A gdy już wstaniecie i na śniadanie zachce się Wam zdrowej jajecznicy z jaj od wesołych kurek, to chętnie się z Wami podzielimy tym pysznym dobrodziejstwem. Smacznego ;)


07


Remiza

Marzenie do spełnienia

Niegdyś, w skład każdej, nawet najmniejszej zagrody wiejskiej oprócz chałupy , wchodziły pomieszczenia gospodarcze. Nie inaczej będzie również w Kaajówkowej Zagrodzie. W naszym gościnnym gospodarstwie znajdzie swoje miejsce także wiejska remiza . Oj … niecodzienny to będzie budynek. Ulepiony z gliny i ze słomy, jak to onegdaj się budowało. Stworzymy ją dla Was, jako miejsce do wspólnych spotkań i integracji. Pierwsze skrzypce będzie tu grał oryginalny chłopski piec, przy którego palenisku będziecie mogli przyrządzać dla siebie pyszne dania, podpłomyki, czy też innego rodzaju smakołyki, na które najdzie Was ochota. Ciepło, bijące z serca pieca, zachęcać Was będzie do wspólnej biesiady w wiejskim stylu. Mamy nadzieję, że w tym czasie, dacie się także zaprosić do wzajemnej zabawy w rytmie muzyki folkowych zespołów. Liczymy na to, że ludowe potańcówki staną się z czasem nieodłącznym elementem naszej gościnności. Takie miejsce, da nam wiele możliwości jego wykorzystania, chociażby do organizowania koncertów na żywo. Czyż nie byłoby wspaniale, przeżyć je wspólnie pod gwieździstym bieszczadzkim niebem?


08


Kino letnie

Marzenie do spełnienia

Na poddaszu remizy zorganizujemy kino w pra starym wydaniu oczywiście. Pokażemy najmłodszym naszym Gościom nieco inny obraz bajek, niż ten, który znają ze współczesności. Wprowadzimy ich w świat przeźroczy, slajdów, dawnych opowieści ukazywanych za pomocą światła i cienia. Jesteśmy pewni, że w tak sielskim klimacie dzieci przeżyją wspaniałą przygodę, a historyjki ukazane im w ten niecodzienny sposób, na długo zapadną w ich pamięci.


09


Kącik szachowy

Marzenie do spełnienia

W naszej Kaajówkowej Zagrodzie, znajdzie się także rozrywka dla prawdziwych szlachciców. Przygotujemy urokliwy kącik, w którym będziecie mogli oddać się przyjemności gry w szachy. Będzie to tradycyjna królewska gra, w niezwykłym jednak wydaniu. Gracze, po szachownicy, będą poruszać się starodawnymi, ręcznie rzeźbionymi figurami. Gwarantujemy, że roszada takimi niezwykłymi pionkami, to nie tylko przyjemność intelektualna, ale także niecodzienna przygoda.


10


Wiejskie SPA

Marzenie do spełnienia

A co Wy byście powiedzieli na Wiejskie SPA?
Czyż po trudach górskich wędrówek, nie będzie się Wam należeć przyjemny czas odpoczynku,? Ależ tak! Drewniany spichlerz, który już jakiś czas temu na dobre zagościł w krajobrazie naszej Zagrody, idealnie nada się do tego zadania. Wstawimy doń piec opalany drewnem i zorganizujemy w nim Ruską Banię. Odprężenie przyniesie Wam tradycyjna kąpiel parowa zakończona jakże przyjemnym masażem brzozowymi witkami, aromato-terapią i siano-terapią. Brzmi nieźle, prawda? A to dopiero początek Waszego relaksu. W naszym wyjątkowym SPA będziecie mogli skorzystać z nietuzinkowego rytuału – kąpieli ziołowej w czarcim kotle. Zabieg ten, nie tylko gwarantuje poprawę zdrowia, ale także i samopoczucia. Specjalnie przygotowany seans, zabierze Was w niezwykłą podróż śladami pradawnych Słowian. Zakosztujecie tradycyjnej saunowej biesiady, której główną atrakcją będzie ceremonia parzenia herbaty w oryginalnym samowarze. Wszystko to przeżyjecie oczywiście, przy jakże pięknej i relaksującej słowiańskiej muzyce. Miło będzie zadbać tak o swoje ciało i duszę.


11


Pozostałe atrakcje

Grzybobranie, Narty, Cerkiew Łopience

+48 884 767 676